II. NIEDZIELA ZWYKŁA – ogłoszenia i intencje 17-23 stycznia

1. W tym tygodniu wspominamy:
  • w poniedziałek – 17 styczniaśw. Antoniego, opata
  • w środę – 19 styczniaśw. Józefa Pelczara, biskupa
  • w piątek – 21 styczniaśw. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę

Od 18 do 25 stycznia przeżywamy w Kościele Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Hasło tygodnia: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2).
Natomiast 21 i 22 stycznia to dni, w których w szczególny sposób otaczamy pamięcią i troska nasze Babcie i Dziadków.

1. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:
  • w poniedziałek – 17 stycznia – od 9.00 Charlejów od nr 127 (p. Maciejewscy) do nr 166 (p. Oborskich).
  • we wtorek – 18 stycznia – od 9.00 Jeziorzany, ul. Blizocka i Browarna
  • w środę – 19 stycznia – od 9.00 Przytoczno, strona prawa od Jeziorzan i nr od 32 do 64
  • w czwartek – 20 stycznia – od 9.00 Przytoczno, strona lewa i cz. Zastawia od nr 83 do 91 (p. Szewczyk)
  • w piątek – 21 stycznia – od 9.00 Przytoczno, od nr 110 (p. Wernicki) do nr 93 (p. Wiaków) i od nr 114 (p. Adamczyków) do nr 111 (p. Grzesiak)
  • w sobotę – 22 stycznia – od 9.00 Przytoczno, bloki III, III A i III B

Proszę o przywiezienie i odwiezienie. Jeśli ktoś czuje zagrożenie w związku z pandemią niech nie czuje „przymusu kolędowego” – proszę o zasygnalizowanie tego stanu rzeczy sąsiadom lub mi telefonicznie.
Ofiary zbierane na kolędzie – po konsultacji z Radą Parafialną i konserwatorem rzeczoznawcą – będą przeznaczone na kolejny etap prac konserwatorskich czyli odnowienie stropu kasetonowego naszego kościoła parafialnego. Jest zgoda na prace od konserwatora wojewódzkiego oraz z naszej strony oczekiwanie na wysokość dotacji jaką przydzieli.

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Woli Blizockiej. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców z Drewnika.
  2. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

1. Z racji na wzrost zachorowań w naszym rejonie proszę o wzajemną troskę poprzez korzystanie z maseczek w kościele i kaplicach.
  2. W intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!
  3. Pomódlmy się również w intencji naszych Babć i Dziadków, w intencji naszych rodzin (szczególnie spotkanych w tym tygodniu po kolędzie) i o jedność chrześcijan, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.