Niedziela Chrztu Pańskiego – ogłoszenia i intencje mszalne 10-16 stycznia

1. Dzisiejszą Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszę św. o 12.00 i na spotkanie zapraszam dzieci przygotowujące się do I. Komunii Św. wraz z rodzicami – w planie wspólne kolędowanie i zawierzenie się Świętej Rodzinie.
  1. Wędruję po parafii z wizytą duszpasterską. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:
  • w poniedziałek – 10 stycznia – od 9.00 Charlejów od nr 1 (p. Syta) do nr 32 (p. Więsek)
  • we wtorek – 11 stycznia – od 17.00 blok Przytoczno I. i II.
  • w środę – 12 stycznia – od 9.00 ul. Babia, Rynek, Kościelna, Jeziorna, Błotna
  • w czwartek – 13 stycznia – od 9.00 Charlejów od nr 34 (p. Sączek) do nr 65 (p. Sochów)
  • w piątek – 14 stycznia – od 9.00 Charlejów od nr 66 (p. Filipek) do nr 102 (p. Filipek)
  • w sobotę – 15 grudnia – od 9.00 Charlejów od nr 103a (p. Tureczek) do nr 126 (p. Litwin)

Proszę o zorganizowanie „podwózki”. Jeśli ktoś czuje zagrożenie w związku z pandemią niech nie czuje „przymusu kolędowego” – proszę o zasygnalizowanie tego stanu rzeczy sąsiadom lub mi telefonicznie.

Ofiary zbierane na kolędzie – po konsultacji z Radą Parafialną i konserwatorem rzeczoznawcą – będą przeznaczone na kolejny etap prac konserwatorskich czyli odnowienie stropu kasetonowego naszego kościoła parafialnego. Jest zgoda na prace od konserwatora wojewódzkiego oraz z naszej strony oczekiwanie na wysokość dotacji jaką przydzieli.

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Woli Blizockiej. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kolejnych mieszkańców z Woli Blizockiej. Bóg zapłać! Za ofiary na misje i na ogrzewanie.
  1. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

1. Z racji na wzrost zachorowań w naszym rejonie proszę o wzajemną troskę poprzez korzystanie z maseczek w kościele i kaplicach.
  2. W intencji naszych bliskich zmarłych oraz za:
    + Genowefę Olszak (Msza św. pogrzebowa w Przytocznie 11 stycznia o 11.00; 10.30 – różaniec) – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!
  1. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin (szczególnie spotkanych w tym tygodniu po kolędzie), zawierzając się Maryi i św. Józefowi.