II. NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – ogłoszenia i intencje mszalne 3-9 stycznia 2022 r.

 1. Trwamy w okresie Narodzenia Pańskiego. Niech kolędy wzbogacą naszą wspólną i indywidualną modlitwę. W ramach I. niedzieli miesiąca dziś po Mszy św. o 12.00 wspólna adoracja Pana Jezusa w żłóbku. Ofiary zbierane dziś na tacę dedykujemy na ogrzewanie.
 1. Jutro I. poniedziałek miesiąca. O godzinie 16.30 modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach z Jeziorzan (pozostałe ulice). Po różańcu msza święta w intencji wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach.
 2. W czwartek – 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. „Trzech Króli”. Msze św. z poświęceniem kredy i kadzidła jak w niedzielę. Taca w tym dniu przeznaczona jest na misje. Z racji I. czwartku miesiąca po Mszy św. o 12.00 wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W piątek – 7 stycznia – od 9.00 odwiedzę chorych z posługa sakramentalną.
 4. w sobotę – 8 stycznia – o 15.00 spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 5. W następną niedzielę Niedziela Chrztu Pańskiego, kończąca okres Narodzenia Pańskiego. Na Mszę św. o 12.00 i na spotkanie zapraszam dzieci przygotowujące się do I. Komunii Św. wraz z rodzicami.
 6. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Woli Blizockiej. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kolejnych mieszkańców z Woli Blizockiej.
 7. Wędruję po parafii z wizytą duszpasterską. Jeśli ktoś czuje zagrożenie w związku z pandemią niech nie czuje „przymusu kolędowego” – proszę o zasygnalizowanie tego stanu rzeczy sąsiadom lub mi telefonicznie. Porządek kolędy w tym tygodniu następujący:
 • w poniedziałek – 3 stycznia – od 9.00 ul. Warszawska od Przytoczna
 • we wtorek – 4 stycznia – od 9.00 ul. Folwarczna i Ogrodowa
 • w środę – 5 stycznia – od 9.00 ul Młyńska, Przejazd, Rybacka (bez bloku);
 • w sobotę – 8 grudnia – od 9.00 blok ul. Rybacka

Proszę o zorganizowanie „podwózki”.

Ofiary zbierane na kolędzie – po konsultacji z Radą Parafialną i konserwatorem rzeczoznawcą – będą przeznaczone na kolejny etap prac konserwatorskich czyli odnowienie stropu kasetonowego naszego kościoła parafialnego. Jest zgoda na prace od konserwatora wojewódzkiego oraz z naszej strony oczekiwanie na wysokość dotacji jaką przydzieli.

 1. Z racji na wzrost zachorowań w naszym rejonie proszę o wzajemną troskę poprzez korzystanie z maseczek w kościele i kaplicach.
 2. Przypominam, że ogłoszenia i intencje mszalne dostępne są na stronie parafialnej: www.parafia.jeziorzany.eu
 3. W intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!
 1. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin (szczególnie spotkanych w tym tygodniu po kolędzie), zawierzając się Maryi i św. Józefowi.