UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ogłoszenia i intencje mszalne 22-28 listopada

 

1. Dziś gościmy przedstawiciela naszego seminarium duchownego – kleryka Dominika Leśniaka. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej. Możemy też nabyć kalendarze seminaryjne na nowy rok.

Po Mszach św. ofiarami do puszek – zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski – wesprzemy migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

2. W tym tygodniu – ostatnim okresu zwykłego – wspominamy:

  • w poniedziałek – 22 listopada – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,
  • w środę – 24 listopada – św. męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,

3. W następną niedzielę – 28 listopada – rozpoczynamy naszymi parafialnymi rekolekcjami Adwent i nowy rok liturgiczny. Adwent to czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Rekolekcje będą trwały od niedzieli do worku. W poniedziałek i wtorek okazja do sakramentu pokuty – pół godziny przed każdą Mszą św.

Rekolekcje poprowadzi ks. Adam Pietrusik – proboszcz parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Poizdowie.

Msze św. według następującego porządku:

I. DZIEŃ – 28 LISTOPADA – NIEDZIELA
7.30 – Msza św. – Charlejów
9.00 – Msza św. – Jeziorzany – transmisja online
10.30 – Msza św. – Przytoczno
12.00 – Msza św. – Jeziorzany.

II. DZIEŃ – 29 LISTOPADA – PONIEDZIAŁEK
9.00 – Msza św. – Charlejów
10.30 – Msza św.– Jeziorzany
13.00 – Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży – Jeziorzany
17.00 – Msza św. – Jeziorzany – transmisja online

Spowiedź pół godziny przede Mszą św.

III. DZIEŃ – 30 LISTOPADA – WTOREK
9.00 – Msza św. – Charlejów
10.30 – Msza św.– Jeziorzany
13.00 – Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży – Jeziorzany
17.00 – Msza św. – Jeziorzany – transmisja online

Spowiedź pół godziny przede Mszą św.

4. P. Elżbieta – nasza organistka – roznosi opłatki wigilijne. Jeśli ktoś nie będzie mógł przyjąć w domu (z różnych powodów) będzie możliwość w zakrystii po mszach świętych.

  • wtorek od 9.00 – kolonia Krępa i Kawęczyn
  • środa od 9.00 – Wola Blizocka
  • czwartek – Sad, Nowinki, Drewnik, Stawik, Ostrów
  • piątek i sobota od 9.00 – Charlejów

5. W następną – ostatnią niedzielę miesiąca – taca przeznaczona będzie na ogrzewanie. Bóg zapłać! za ofiary złożone w ostatnią niedzielę: na tacę na pomoc ubogim – 1500zł, do puszek na pomoc w Libanie – 600zł.

6. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Krępy: Czesławowi Sączek, Zofii Cienkusz, Józefowi Ponikowskiemu. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kolejnych mieszkańców z Krępy: Fotyga Krystynę i Mariannę, Biaduń Mariolę i Stanisława.

Dziękuje również Panu Wójtowi i Pracownikom Gminy za pracę przy usunięciu starych ubikacji przy cmentarzu.

7. Dziękuję za wspólne przeżycie wczoraj synodalnej Celebracji Słowa Bożego. Obecnie trwa praca indywidualna nad zaproponowanymi materiałami i pytaniami. Za dwa tygodnie odbędzie się spotkanie robocze w grupach – podzielenie przemyśleniami.

8. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

9. Z racji na wzrost zachorowań w naszym rejonie. proszę o wzajemną troskę poprzez korzystanie z maseczek w kościele.

10. Przypominam, że ogłoszenia i intencje mszalne dostępne są na stronie parafialnej: www.parafia.jeziorzany.eu

11. W intencji naszych bliskich zmarłych:
+ Mariannę Ponikowską z Krępy
Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

12. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin, gości, za wykonawców, dobrodziejów oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.