XXXIII niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 15-21 listopada

1. Dziś przeżywamy V Światowy Dzień Ubogich – taca przeznaczona jest na Caritas. Również dzisiaj przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęcony mieszkańcom Libanu. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Kościół prześladowany w Libanie.

2. Również dzisiaj zapraszam na Mszę św. o 12.00 i na spotkanie po Mszy św. dzieci i rodziców przygotowujących się do I. Komunii św.

3. W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – 15 listopada – św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła,
  • w środę – 17 listopada – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę,
  • we czwartek – 18 listopada –bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
  • w sobotę – 19 listopada – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

W następną niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

2. Do końca listopada jest możliwość zyskania i ofiarowania odpustów za zmarłych. Można go uzyskać pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu) w 8 dowolnie wybranych przez siebie dni – za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

3. Jak już zapewne wiemy Papież Franciszek zwołuje Kościół Boży na Synod. Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby zebrać bogactwo doświadczeń, by każdy ochrzczony mógł wypowiedzieć się i podzielić swoim doświadczeniem Kościoła. Zasadnicze pytanie, które kierowane jest do konsultacji brzmi: Jak „podążanie razem” Kościoła realizuje się dzisiaj w naszych wspólnotach lokalnych? Dla papieża każdy głos jest ważny, dlatego również my jako wspólnota parafialna chcemy podjąć ten dialog. Zapraszam zatem wszystkich członków Rady Parafialnej, osoby należące do grup religijnych i modlitewnych oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby wsłuchując się w głos Ducha Świętego wnieść swój wkład w prace Synodu Biskupów, na wspólne spotkanie – celebrację słowa Bożego – która odbędzie się 20 listopada w naszej świątyni parafialnej o godzinie 15.30.

4. Zbliżamy się powoli do rekolekcji adwentowych. Odbędą się one w naszej parafii w dniach 28-30 listopada pod przewodnictwem ks. Adama Pietrusika – proboszcza parafii w Poizdowie. Ulegnie lekkiej zmianie porządek Mszy św. w poniedziałek i wtorek (2 i 3 dzień rekolekcji). Charlejów: 9.00; Jeziorzany: 10.30, 13.00 (z udziałem dzieci), 17.00.

5. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Krępy: Witoldowi Budka, Krzysztofowi Gomoła, Tadeuszowi Ochnik. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kolejnych mieszkańców z Krępy: Czesława Sączka, Zofię Cienkusz, Józefa Ponikowskiego.

6. W następną niedzielę będziemy gościć przedstawiciela naszego seminarium duchownego. Modlitwą i ofiarami na tacę wesprzemy Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Siedleckiej. Natomiast ofiarami do puszek – zgodnie z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski – wesprzemy migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

7. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

8. Z racji na wzrost zachorowań w naszym rejonie. proszę o wzajemną troskę poprzez korzystanie z maseczek w kościele.

9. Przypominam, że ogłoszenia i intencje mszalne dostępne są na stronie parafialnej: www.parafia.jeziorzany.eu

10. W intencji naszych bliskich zmarłych:
+ Emila Lemieszka z Przytoczna
+ Jadwigi Więsek z Jeziorzan
Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

11. W szczególny sposób polecamy w tym tygodniu naszą panią organistkę Elżbietę Miłosz, która we środę przeżywa dzień swojej Patronki. „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem. A św. Elżbieta wyprasza potrzebne łaski.” Dziś o 12.00 Msza św. w intencji pani Elżbiety.

12. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin, gości, za wykonawców, dobrodziejów oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.