XXXII niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 8-14 listopada

Wdowi grosz, Max von Menz, 1850 r.

1. Dziś I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 12.00 adoracja eucharystyczna.

2. „Módlmy się jedni za drugich, abyśmy kiedyś połączyć się mogli w krainie wiecznej radości” (św. Rafał Kalinowski). Będziemy to czynić szczególnie od 3 do 10 listopada oraz w I. poniedziałki miesiąca. W tym tygodniu będziemy się modlić na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach i sprawować Msze św. w ich intencji:

poniedziałek – 8 listopada

  • w Przytocznie: 15.00 – Msza św., 15.30 – różaniec (Przytoczno nry od 1-50)

wtorek – 9 listopada

  • w Przytocznie: 15.00 – Msza św., 15.30 – różaniec (Przytoczno nry od 51-)

środę – 10 listopada

  • w Przytocznie: 15.00 – Msza św., 15.30 – różaniec (Wola Blizocka, Krępa)

2. Ojciec Święty rozszerzył możliwość zyskania i ofiarowania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. Można go uzyskać w 8 dowolnie wybranych przez siebie dni – za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

3. W czwartek – 11 listopadaNarodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym dniu dziękować Bogu za dar wolności i odbudowę polskiej państwowości, i za tych, którzy służyli i służą naszej Ojczyźnie. Msze św. w kościele parafialnym o 9.00, 12.00 – w intencji Ojczyzny i w Przytocznie o 10.30.

4. Następna niedziela – 14 listopada bogata w wydarzenia:

– na Mszy św. o 12.00 w szczególny sposób będziemy się modlić w intencji naszej organistki pani Elżbiety Miłosz z racji zbliżających się imienin,

– na Mszę św. o 12.00 i na spotkanie po Mszy św. zapraszam dzieci i rodziców przygotowujących się do I. Komunii św.,

– po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Kościół prześladowany.

5. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Krępy: Janinie i Józefowi Gryglickim, Annie i Marianowi Zdunik, Jadwidze i Andrzejowi Wawerek. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kolejnych mieszkańców z Krępy: Witolda Budkę, Krzysztofa Gomoła, Tadeusza Ochnik.

Dziękuję również druhom strażakom z OSP Przytoczno Wieś za Akcję „Znicz” i opiekę nad ruchem na cmentarzu podczas świąt.

Bóg zapłać! również za ofiary na ogrzewanie: 2380zł.

6. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

7. Z racji na wzrost zachorowań w naszym rejonie. proszę o wzajemną troskę poprzez korzystanie z maseczek w kościele.

8. Przypominam, że ogłoszenia i intencje mszalne dostępne są na stronie parafialnej: www.parafia.jeziorzany.eu

9. W intencji naszych bliskich zmarłych:
+ Emila Lemieszka z Przytoczna
Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

10. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin, gości, za wykonawców, dobrodziejów oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.