XXXI niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 1-7 listopada

1. Kończymy miesiąc październik. Dziękuję za wspólna modlitwę dzieciom, młodzieży i dorosłym, szczególnie za prowadzenie rozważań i tajemnic.

W ramach katechezy 18ścioro dzieci przygotowało piękne różańce, które są wystawione przy ołtarzu św. Stanisława Kostki.Wszyscy zostali wyróżnieni, natomiast główna nagrodę zdobyła Alicja Adamska.

2. Rozpoczynamy miesiąc listopad.

W Uroczystość Wszystkich Świętych1 listopada – Msze święte:

 • Charlejów – 7.30,
 • Jeziorzany – 9.00,
 • Przytoczno – 10.30 i 12.00. Po mszy świętej o 12.00 procesja żałobna i różaniec w intencji zmarłych. Po procesji okazja do poświęcenia pomników.

We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych2 listopada –Msze święte:

 • Przytoczno – 10.00 i 12.00. Po mszy świętej o 12.00 procesja żałobna i różaniec w intencji zmarłych. Po procesji okazja do poświęcenia pomników.
 • Jeziorzany – 17.00

Pół godziny przed mszami 2 listopada modlitwa wspominkowa.

3. „Módlmy się jedni za drugich, abyśmy kiedyś połączyć się mogli w krainie wiecznej radości” (św. Rafał Kalinowski). Będziemy to czynić szczególnie od 3 do 10 listopada oraz w I. poniedziałki miesiąca. Natomiast tym tygodniu będziemy się modlić na różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach i sprawować Msze św. w ich intencji:

środa – 3 listopada

 • w Charlejowie: 14.30 – różaniec, 15.00 – Msza św. (nry od 1-50)
 • w Jeziorzanach: 16.00 – Msza św., 16.30 – różaniec (ul. Warszawska, Blizocka)

czwartek – 4 listopada

 • w Charlejowie 14.30 – różaniec, 15.00 – Msza św. (nry 51-100)
 • w Jeziorzanach: 16.00 – Msza św., 16.30 – różaniec (pozostałe ulice)

w sobotę – 6 listopada

 • w Charlejowie 13.30 – różaniec, 14.00 – Msza św. (nry 101-)
 • w Jeziorzanach: 16.00 – Msza św., 16.30 – różaniec (Drewnik, Węgielce, Stawik, pozostałe miejscowości i niepodpisane)

4. Ojciec Święty rozszerzył możliwość zyskania i ofiarowania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. Można go uzyskać w 8 dowolnie wybranych przez siebie dni – za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

5. W tym tygodniu I. czwartek, I. piątek, I. sobota, I. niedziela miesiąca. Z racji zaplanowaną modlitwę za zmarłych w czwartek, piątek i sobotę po Mszach św. o 17.00 , w niedzielę po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

W czwartek od 9.00 do 12.00 odwiedzę chorych.

Okazja do spowiedzi comiesięcznej w I. piątek od godziny 16.00.

6. W sobotę – 6 listopada – na godz. 15.00 zapraszam młodzież do kościoła parafialnego na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.

7. NZOZ Inter-Med. zaprasza 9 listopada 2021 r. (wtorek) o godz. 9.00 do Ośrodku Zdrowia na badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz ECHO serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania 55 zł. Bliższe informacje w Przychodni.

8. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom z Krępy: Krystynie i Andrzejowi Wardak, Izabeli Król, Marii i Wacławowi Sokołek. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kolejnych mieszkańców z Krępy: Janina i Józef Grygliccy, Anna i Marian Zdunik, Jadwiga i Andrzej Wawerek.

9. W poprzednią niedzielę na misje zebraliśmy 1900zł. Dzisiejsza taca dedykowana na ogrzewanie. Bóg zapłać!

10. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

11. Z racji na wzrost zachorowań w naszym rejonie. proszę o wzajemną troskę poprzez korzystanie z maseczek w kościele.

12. W intencji naszych bliskich zmarłych:

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

13. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin, gości, za wykonawców, dobrodziejów oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.