XXVIII niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 11-17 października

1. Dziś XX. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z tej racji po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, która między innymi wspiera stypendialnie uzdolnioną młodzież.

2. W tym tygodniu wspominamy:

• w środę – 13 października – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • we piątek – 15 października –św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła
  • w sobotę – 16 października – św. Jadwigi Śląskiej

3. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po mszy św. o 12.00.

Znajdźmy czas w naszych rodzinach na wspólną modlitwę. Kto ma możliwości niech uczestniczy w kościele. Szczególne zaproszenie do uczestnictwa i prowadzenia różańca:

PONIEDZIAŁEK – DZIECI

WTOREK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

ŚRODA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

CZWARTEK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

PIĄTEK – MŁODZIEŻ

SOBOTA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

4. W środę w 13. dzień miesiąca ostanie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i różaniec (wyjątkowo) po Mszy św. o 17.00. Weźmy ze sobą lampiony i ochraniacz na wosk.

5. W czwartek – 14 października – Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w szczególny sposób otoczmy życzliwością i modlitwą nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Różaniec w tym dniu o 16.30 w ich intencji.

6. W następną niedzielę – 17 października – w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego
w Adamowie Niedziela Rodzinna. Rozpoczęcie spotkania  o godz. 15.00. Szczegóły na plakacie.

7. Na ławkach, stoliku pod chórem wyłożone są kartki na modlitwę wypominkową. Proszę o czytelne wypełnienie i zaznaczenie miejscowości. Umożliwi nam to rozplanowanie modlitwy w intencji zmarłych. Będziemy się modlić za zmarłych na różańcu i sprawować Msze św. w ich intencji od 2 do 10 listopada oraz w I. poniedziałki miesiąca.

8. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom Bloku drugiego z Sadu. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców z Krępy: Andrzej i Wiesława Lemieszek, Józef i Barbara Gomoła, Czesław i Małgorzata Gomoła.

9. Zakończone zostały prace przy drzwiach głównych i bocznych. Koszt prac 6100 zł. Prace uszczelniające drzwi sprawdzają się wtedy gdy drzwi te są zamykane – o co proszę. Uszczelki, które są założone sprawiają, że drzwi trzeba mocniej dociskać.

Od czwartku ruszyły bezpośrednie prace przy stropie. Został on zabezpieczony przed drewnojadami i od pożaru.

Bóg zapłać! za zebrane dotychczas ofiary na ocieplenie stropu i renowację drzwi w kościele parafialnym. Ofiary anonimowe: 50 zł, 50 zł, 100 zł i 200 zł.

10. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

11. W intencji naszych bliskich zmarłych:

+ Janinę Socha z Charlejowa

+ Irenę Kowalczyk z Charlejowa

12. Pomódlmy się również w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników oświaty, najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin, gości, za dobrodziejów i zaangażowanych w prace oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.