XXVII niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 4-10 października

Zwiastun filmu “Pratulin”. Reżyseria: Olga Kałagate

1. Cieszę się świadectwem p. Jurka o swojej osobistej drodze do wolności, którym podzielił się w poprzednią niedzielę. W miesiącu październiku w szczególny sposób będziemy się modlić za osoby dotknięte problemem alkoholowym o odwagę w walce o swoją wolność i chęć skorzystania z pomocy. Taką forma może być m. in. grupa wsparcia AA – przy parafii bądź gdzie bądź.

Z tej racji, że w naszej parafii obecne są relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego – apostoła trzeźwości. Chciałbym, żeby 14. dzień miesiąca – dzień śmierci męczeńskiej św. Maksymiliana – był w naszej parafii dniem kiedy w osobistych modlitwach i w trakcie Mszy św. w szczególny sposób modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Maksymiliana o trzeźwość.

2. W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – 4 października – św. Franciszka z Asyżu, diakona
  • we wtorek – 5 października –św. Faustynę Kowalska, dziewicę
  • w czwartek – 7 października – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową

3. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, w którym chcemy w szczególny sposób w modlitwie różańcowej szukać umocnienia i oparcia. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po mszy św. o 12.00.

Znajdźmy czas w naszych rodzinach na wspólną modlitwę. Kto ma możliwości niech uczestniczy w kościele. Pragnę zaprosić na poszczególne dni do uczestnictwa i prowadzenia konkretne grupy:

PONIEDZIAŁEK – DZIECI

WTOREK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

ŚRODA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

CZWARTEK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

PIĄTEK – MŁODZIEŻ

SOBOTA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

4. W tym tygodniu I. poniedziałek i I. czwartek miesiąca. W poniedziałek modlitwą różańcowa obejmiemy zmarłych polecanych w wypominkach, a o 17.00 Msza św. w ich intencji.

W czwartek od 9.00 do 12.00 nawiedzę chorych z posługą sakramentalną.

5. W następną niedzielę – 10 października – XX. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, która między innymi wspiera stypendialnie uzdolnioną młodzież.

6. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom Bloku pierwszego z Sadu. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców z Sadu: Blok drugi.

Dziękuję również druhom strażakom Krzysztofowi Gremplewskiemu, Andrzejowi Głowienka, Waldemarowi Gromkowskiemu oraz Kamilowi Szabelskiemu za prace porządkowe na stropie. Przed nami zabezpieczenie desek stropu od strony strychu od drewnojadów – zanim rozpocznie się ocieplanie.

7. Trwają prace uszczelniające przy głównych drzwiach wejściowych oraz renowacja drzwi bocznych.

8. Poprzednia niedziela była niedzielą liczenia praktyk niedzielnych w parafii. We Mszach św. uczestniczyło u nas 453 osoby (19% z zameldowanych na terenie parafii): 174 mężczyzn, 279 kobiet. Do Komunii Św. przystąpiło 182 osoby (40% uczestników Mszy św.): 51 mężczyzn, 131 kobiet.

9. Jak widzimy drzwi główne zostały odnowione i uszczelnione. Jeszcze parę prac przy nich do wykonania, żeby zwiększyć szczelność. Drzwi boczne do tzw. „babinca” w renowacji. Bóg zapłać! za zebrane dotychczas ofiary na ocieplenie stropu i renowację drzwi w kościele parafialnym. Koszt planowanych prac wynosi 61.500 zł. Obecny stan środków parafialnych: 29.700 zł. Spadek po opłatach miesięcznych i kwartalnych. Ofiara anonimowa: 200 zł.

10. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

11. W intencji naszych bliskich zmarłych

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

12. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin, gości, za dobrodziejów i zaangażowanych w prace oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.