XXVI niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 27 września – 3 października

“Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę (…) Zważa na nie Twój sługa (…) Kto jednak widzi swoje błędy? Oczyść mnie z błędów przede mną ukrytych.” Ps 19

1. Dziękujemy p. Jurkowi za świadectwo i podzielenie się z nami swoją osobista drogą do wolności. Niech Pan Bóg, użyczy Ci pogody ducha, abyś godził się z tym, czego nie możesz zmienić, odwagi, abyś zmieniał to, co możesz zmienić, i mądrości, abyś odróżniał jedno od drugiego.

2. W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – 27 września – św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • we wtorek – 28 września –św. Wacława, męczennika
  • w środę – 29 września – święto Świętych Archaniołów, Michała, Gabriela i Rafała
  • w czwartek – 30 września – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek – 1 października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
  • w sobotę – 2 października – Aniołów Stróżów

3. Rozpoczynamy miesiąc październik, w którym chcemy w szczególny sposób w modlitwie różańcowej szukać umocnienia i oparcia. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po mszy św. o 12.00. Msze św. wieczorowe od 1 października o 17.00.

Znajdźmy czas w naszych rodzinach na wspólną modlitwę. Kto ma możliwości niech uczestniczy w kościele. Pragnę zaprosić na poszczególne dni do uczestnictwa i prowadzenia konkretne grupy:

PONIEDZIAŁEK – DZIECI

WTOREK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

ŚRODA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

CZWARTEK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

PIĄTEK – MŁODZIEŻ

SOBOTA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

4. W tym tygodniu I. piątek i I. sobota miesiąca. Okazja do comiesięcznej spowiedzi od godziny 16.00 i podczas nabożeństwa różańcowego.

5. W najbliższą sobotę – 2 października – o 15.00 w kościele pierwsze spotkanie w ramach drugiego roku przygotowań do sakramentu bierzmowania. Zapraszam młodzież, która w tamtym roku zadeklarowała się uczestniczyć w przygotowaniach i podtrzymuje to pragnienie.

6. Następna niedziela – 4 październikaI. niedzielą miesiąca. Na Mszy św. o 12.00 poświęcenie i wręczeni różańców dzieciom przygotowującym się do I. Komunii Św. oraz wspólna rodzinna modlitwa różańcowa. Procesje eucharystyczne zawieszamy do Wielkanocy.

7. Akcje Strażaków wspierajmy, elektrosprzęt oddajmy! – Trwa nadal. Możemy składować elektrosprzęt przy parkingu kościoła w Jeziorzanach. OSP w Przytocznie zaprasza do składowania elektrosprzętu przy Remizie OSP w Przytocznie. 28 września OSP w Przytocznie umożliwia odbiór elektrosprzętu z posesji – po wcześniejszym poinformowaniu. Akcja trwa do 29 września.

8. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła mieszkańcom 2. klatki Bloku Nauczycielskiego. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania mieszkańców z Sadu: Blok pierwszy.

Dziękuję również strażakom OSP Jeziorzany za prace porządkowych na stropie. W tym tygodniu druga część. Planowane rozpoczęcie prac dociepleniowych 11 października.

9. Pomieszczenie gospodarcze kaplicy w Charlejowie zostało wyposażone w nowy duży regał gospodarczy. Prośba o zabranie z pomieszczenia sprzętów jeśli do kogoś należą. Jest możliwość dorzucić się do pokrycia kosztów regału.

10. Bóg zapłać! za dzisiejsze ofiary na ocieplenie stropu i renowację drzwi w kościele parafialnym. Koszt planowanych prac wynosi 61.500 zł. Obecny stan środków: 30.700 zł.

11. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

12. W intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie za:

+ Janusza Matuszyńskiego z Jeziorzan
+ Władysławę Grzesiak z Jeziorzan
+ Heronima Szabelskiego z Woli Blizockiej

Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

13. Pomódlmy się również w intencji nowożeńców, najbliższych nam jubilatów, solenizantów, naszych rodzin, gości, planowanych prac oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.