XXIV niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 13-19 września

Chrystus na krzyżu, Leon Wyczółkowski, Muzeum Narodowe w Warszawie ;;;fot.

1. Zapraszam do duchowego włączenia się w beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Stacja TVP 1 będzie transmitować Mszę św. beatyfikacyjną o 12.00. Niech beatyfikacja zachęci nas do zgłębianie życia nowych błogosławionych – szczególnie kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego pomnik stoi przed naszą parafialną świątynią.

2. Jutro po Mszy św. o 18.00 Nabożeństwo Fatimskie.

3. W tym tygodniu wspominamy:

  • w poniedziałek – 13 września – św. Jana Chryzostoma, biskupa
  • we wtorek – 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • w środę – 15 września – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • w czwartek – 16 września – Św. Męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • w sobotę – 17 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

4. W ramach spotkań ogólnodiecezjalnych i dekanalnych:

  • 18 września w Sanktuarium Maryjnym w Parczewie I. Diecezjalna Pielgrzymka Osób zawierzonych Jezusowi w niewolę miłości przez ręce Maryi. Rozpoczęcie o 10.00.
  • 19 września w Parafii Podwyższenia Krzyża w Łukowie Niedziela Rodzinna. Rozpoczęcie o 17.00.

Szczegóły na plakatach w gablotce parafialnej.

4. W następną niedzielę – 19 września – zapraszam szczególnie na Mszę św. o 12.00 rodziców i dzieci z kl. III., przygotowujące się do I. Komunii świętej. Po Mszy św. pierwsze spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii świętej. Uroczystość komunijna zaplanowana jest na 5 czerwca 2022 r. o 12.00.

5. Spotkania dla młodzieży z klasy VIII i I. ponadpodstawowej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania będą odbywać się w rytmie comiesięcznym  w I. soboty miesiąca o 15.00. Najbliższe 2 października. Sakrament bierzmowania zaplanowany jest na 22 kwietnia 2022 r., piątek o 18.00.

Osoby starsze, które pragną również przygotować się i przystąpić do sakramentu bierzmowania 22 kwietnia proszę o zgłoszenie się do zakrystii.

6. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła Ewie Wojtachnio, Rozalii Ciechańskiej, Wiolecie Bernaciak, Jadwidze Ciołek. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: pierwsze trzy rodziny z Bloku Nauczycielskiego.

7. Bóg zapłać! za dzisiejsze ofiary na ocieplenie stropu i renowację drzwi w kościele parafialnym. Koszt planowanych prac wynosi 61.500 zł. Obecny stan środków: 26.660 zł.

Na pomoc dla Afgańczyków zebraliśmy 860 zł. Bóg zapłać!

8. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

9. W intencji naszych bliskich zmarłych, szczególnie za
+ Teresę Mejnarowicz z d. Lemieszek (pogrzeb w poniedziałek w Jeziorzanach o 13.00)
Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

10. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, naszych rodzin, gości, planowanych prac i gromadzonych środków oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.