XXIII niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 6-12 września

1. Dziękujemy Panu Bogu za udane, w miłej atmosferze i przy dobrej pogodzie 100-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Charlejowie.

2. Dziś I. niedziela miesiąca – adoracyjna, po Mszy św. o 12.00 procesja eucharystyczna. Na Msze święte o 12.00 zapraszam wszystkich, a zwłaszcza rodzinki z dziećmi, szczególnie z klas III. Po tych Mszach specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

Dziś w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski „Dzień solidarności z Afganistanem” – prosimy Boga o pokój w Afganistanie oraz, a po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ich rzecz Afgańczyków.

3. Z racji na zaplanowany wypoczynek przez najbliższy tydzień naszą parafią będzie zawiadywał ks. Adam Pietrusik – proboszcz parafii Poizdów (tel. 798059097). W sprawach pilnych proszę się z nim kontaktować. Na ten tydzień ulegną również przesunięciu godziny Mszy św. Szczegóły na grafiku intencji.

4. Jutro, I. poniedziałek miesiąca. O 16.30 różaniec, a o 17.00 Msza św. w intencji polecanych w wypominkach.

W środe – 8 sierpnia – święto Narodzenia NMP. Msze św.o 15.00 w Charlejowie i 17.00 w Jeziorzanach. W Woli Gułowskiej o12.00 Odpust i Dożynki Diecezjalne.

5. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła Elżbiecie Ziobroniewicz, Janinie Och, Anieli i Juli Chmielewskim, Wiesławie Kornackiej, Monice Maszkiewicz. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Ewę Wojtachno, Rozalię Ciechańska, Wioletę Bernaciak, Jadwigę Ciołek.

Do kaplicy w Przytocznie zostały zakupione nowy kociołek na wodę święcona i kropidło.

6. Bóg zapłać! za dzisiejsze ofiary na ocieplenie stropu i renowację drzwi w kościele parafialnym. Koszt planowanych prac wynosi 61.500 zł. Obecny stan środków po sierpniowych opłatach administracyjno-gospodarczych: 24.560 zł. Dziękuję za ofiary indywidualne: 100 zł.

Na pomoc potrzebującym w gminach Kłoczew i Krzywda zebraliśmy 1100 zł. Bóg zapłać!

7. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

8. W intencji naszych bliskich zmarłych,

9. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, naszych rodzin, gości, planowanych prac i gromadzonych środków oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.