XXII niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 30 sierpnia – 5 września

1. Dziękujemy Panu Bogu za udane, w miłej atmosferze i przy dobrej pogodzie Gminno-Parafialne Dożynki.

Dziewięć osób z naszej parafii uczestniczyło w spotkaniu Kręgów Matki Bożej Pielgrzymującej w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku, również dziewięć osób w pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Serce się raduje!

Chwalmy Pana! Za dzisiejszą instalację w kaplicy w Charlejowie relikwii błogosławionych Męczenników Peruwiańskich – Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, za posługę o. Maksymiliana Świerżewskiego, ofiarodawcom relikwiarza Zofii i Tadeuszowi Sytom oraz za troskę o. Kazimierza Więska.

2. Dziś w odpowiedzi na apel Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnicy w gminach Kłoczew i Krzywda – po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel. Natomiast za tydzień zbiórka do puszek na Afganistan.

3. Dobiegają końca wakacje. We środę, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dobry początek to połowa roboty. Msza święta o błogosławieństwo dla nauczycieli, rodziców, wychowawców, katechetów, dzieci i młodzieży z racji nowego roku szkolnego o 9.00. W trakcie mszy świętej poświęcenie tornistrów uczniów klas I.

4. W tym tygodniu zapraszam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty. Będę służył w konfesjonale od wtorku do soboty od 17.30 do 18.00. „Wybaczać nam – to Jego największa przyjemność.” (św. Jan Maria Vianney).

Zapraszam we:

  • czwartek – klasę VI, VII.
  • piątek – klasy IV, V.
  • sobotę – VIII i młodzież.

5. W czwartek, I. czwartek miesiąca. Od 9.00 do 12.00 odwiedziny chorych.

O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej. Adorację rozpoczniemy wspólnym uwielbieniem i pośpiewaniem ku czci Pana z mocą i entuzjazmem, w myśl słów Psalmu 100.: „Wykrzykujcie na cześć Pana, wszystkie ziemie”.

6. W tym tygodniu I. piątek miesiąca. Do obchodzenia I. piątków miesiąca szczególnie zapraszam dzieci z klasy IV, które w maju przeżywały swoją I. Spowiedź i I. Komunię świętą.

W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. biskup Grzegorz Suchodolski – otoczmy go modlitwą.

7. W tym tygodniu również I. sobota miesiąca. Od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Różaniec prowadzą kółka różańcowe.

8. W następną niedzielę I. niedziela miesiąca – adoracyjna, po Mszy św. o 12.00 procesja eucharystyczna. Na Msze święte o 12.00 zapraszam wszystkich, a zwłaszcza rodzinki z dziećmi, szczególnie z klas III. Po tych Mszach specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

Przy procesji proszę o wsparcie kobiet – przy feretronach oraz mężczyzn, strażaków – przy chorągwiach i baldachimie.

9. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła Justynie Ziębie, Juliannie Janiuk, Joannie Lemieszek. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Elżbietę Ziobroniewicz, Janinę Och, Agnieszkę Makowską, Monikę Maszkiewicz.

Dziękujemy p. Adamowi Rączce za towarzyszenie nam przez sierpień jako organista. Życzymy powodzenia na rozpoczynających się niedługo studiach i dalszego rozwoju talentów muzycznych.

10. Bóg zapłać! za dzisiejsze ofiary na ocieplenie stropu i renowację drzwi w kościele parafialnym. Koszt planowanych prac wynosi 61.500 zł. Obecny stan środków: 24.420 zł. Dziękuję za ofiary indywidualne – w sumie 100 zł.

Do kaplic Charlejowie zostały zakupiony kociołek na wodę święconą i kropidło.

11. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

12. W intencji naszych bliskich zmarłych,
+ Pelagii Kisiela z Jeziorzan
Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

13. Pomódlmy się również w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, naszych rodzin, gości, OSP Charlejów, planowanych prac i gromadzonych środków oraz w naszych osobistych intencjach, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.