X niedziela zwykła – ogłoszenia i intencje mszalne 7-13 czerwca

1. Dziś w naszej parafii przeżywamy w kaplicy w Charlejowie uroczystości odpustowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji Msze św. o 9.00 w Jeziorzanach, 10.30 w Przytocznie i 12.00 w Charlejowie suma odpustowa. Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. Artur Wojtkowicz – wikariusz parafii w Wojcieszkowie. Za pobożne nawiedzenie kaplicy w Charlejowie możemy zyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

  • wykluczenie wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego
  • stan łaski uświęcającej lub odbycie spowiedzi sakramentalnej
  • przyjęcie komunii eucharystycznej
  • modlitwa w intencjach papieskich (np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo)

2. Cieszę się bardzo licznym udziałem i zaangażowaniem w przeżycie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję serdecznie osobom, które przygotowały ołtarze, druhom strażakom za organizację trasy procesji i posługę podczas procesji, niosącym feretrony, chorągwie, poduszki, za żywą obecność dzieci przeżywających Rocznicę I. Komunii Św., dzieci komunijnych, dziewczynek sypiących kwiatki pod opieką p. Ewy, służbie liturgicznej, p. Eli i p. Zygmuntowi za prowadzenie śpiewów – wszystkim za wszystko Bóg zapłać.

3. Obchody Oktawy Bożego Ciała z procesją po Mszy św. o 18.00 – do czwartku 10 czerwca. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała: błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Zachęcam do wspólnej modlitwy i udziału w procesjach: dorosłych i dzieci.

4. W tym tygodniu przeżywamy:

  • I. poniedziałek miesiąca – O. 17.00 Msza św. w intencji polecanych w wypominkach, a po Mszy św. różaniec w intencji zmarłych. W ten poniedziałek różaniec ofiarujemy za zmarłych z pozostałych miejscowości
  • 8 czerwca – we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, Królowej
  • 11 czerwca – w piątek – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa ze szczególnym zawierzeniem się Narodu Polskiego Sercu Pana Jezusa (nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych)
  • 12 czerwca – w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
  • 13 czerwca – w niedzielę – po sumie o 12.00 nabożeństwo fatimskie.

5. Trwają nabożeństwa czerwcowe, po Mszach św. o 18.00.

6. W piątek – 11 czerwca – na 18.45 zapraszam chłopców – szczególnie z klasy III – chętnych do podjęcia posługi ministranckiej.

7. W następną niedzielę zapraszam na godzinę 17.00 na spotkanie Radę Parafialną.

8. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła Beacie Biaduń, Barbarze Suśniak. Bóg zapłać! W następnym tygodniu zapraszam do posprzątania kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: z Bloku nr 1 Jadwigę Koziarską, Ilonę Machul, Jolantę Dyjak.

9. Zakończyliśmy prace przy ogrodzeniu od ul. Babiej. A rozpoczynamy prace przy pomniku Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Prosimy o wsparcie duchowe.

Cieszymy się też nowymi drzwiami głównymi i przedsionkowymi oraz daszkiem nad drzwiami głównymi w kaplicy w Charlejowie. Dziękujemy sponsorowi i wykonawcom. Pięknie też udało się odmalować parkan przy kaplicy. Dziękuję za pospolite ruszenie.

10. Dziś po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę kościołów w naszej diecezji.

11. Na 19 czerwca (sobota) zaplanowana jest pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuariów w Pratulinie i Leśnej Podlaskiej. Mamy wolne miejsca. Koszt orientacyjny na tą chwilę ok. 60 zł.

12. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

13. W intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

14. Pomódlmy się w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji nowożeńców i naszych rodzin oraz gości, zawierzając się Maryi i św. Józefowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *