V. niedziela wielkanocna – ogłoszenia i intencje mszalne 3-9 maja

1. DziśI. niedziela miesiąca.Na Mszy św. o 12.00 w szczególny sposób chcemy otoczyć modlitwą naszą Ojczyznę i Strażaków z naszej parafii z racji Patronalnego Święta Strażaków przypadające we wspomnienie św. Floriana. Zapraszam Drużyny Strażaków w strojach galowych.

2. Jutro – 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę.Na Mszy św. o 12.00 w szczególny sposóbbędziemy się modlić w intencji rolników o Bożą opiekę dla ich pracy i o urodzaje.

3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o 12.00. Zachęcam do nabożeństw w kaplicach i przy kapliczkach. Zapraszam szczególnie na nabożeństwa majowe młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W drugiej połowie maja z każdym z kandydatów do bierzmowania będę chciał się spotkać i podsumować pierwszy rok przygotowań. Dla dzieci uczestniczących w kościele w nabożeństwach majowych przygotowana jest specjalna wyklejanka.

4. Jakie wspomnienia czekają nas w tym tygodniu?

W wtorek – 4 maja – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków, hutników, i kominiarzy, a także garncarzy i piekarzy. „Deszcze w świętego Floriana, skrzynia groszem napchana”.

W czwartek – 6 maja – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba oraz I. czwartek miesiąca.Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej.

W I. czwartekod 9.00 do 12.00 odwiedzę chorych. Tych, którzy są zgłoszeni na stałe odwiedziny. Lista otwarta.

W piątek – 7 majaI. piątek miesiąca. Podczas nabożeństwa majowego od. 17.30 okazja do comiesięcznej spowiedzi.

W sobotę – 8 maja – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. W naszej parafii posiadamy relikwie św. Stanisława. Będziemy przy nich się modlić. Relikwie umieszczone są w specjalnym relikwiarzu mieszczącym również relikwie męczenników: św. Ansgariego, św. Optata, św. Fidelisa, św. Walentego, św. Beaty, św. Donata, św. Konstantego, św. Apolonii, św. Bony, św. Peregryna i dwóch innych męczenników, których imion nie mogłem odczytać.

5. We wtorek i piątek na godzinę 16.00 zapraszam dzieci i rodziców na kolejne spotkania przygotowujące do I. Komunii św.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Katarzynie Kielmas, Barbarze Woźniak, Elżbiecie Latek, Renacie Mikos. Annie Piszcz. Bóg zapłać!Proszę o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Marię Kosińską, Bożenę Barańską, Halinę Ziobroniewicz, Wiesławę Kociel.

7. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

8. W intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

9. Pomódlmy się w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin i gości oraz w intencji lipcowej wizytacji kanonicznej zawierzając się Maryi i św. Józefowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *