IV. niedziela wielkanocna – ogłoszenia i intencje mszalne 26 kwietnia – 2 maja

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Bóg zapłać. W roku 2020 w Polsce formację do kapłaństwa rozpoczęło 438 kandydatów, w diecezjach 289, w zakonach 174. W porównaniu z rokiem 2019 nastąpił spadek o ok. 1/5. W naszym seminarium formuje się 42 kleryków. W naszej diecezji posługuje na 247 parafiach 482 księży, a poza duszpasterstwem parafialnym – 202.

2. Jakie wspomnienia czekają nas w tym tygodniu?

W czwartek – 29 kwietnia – święto św. Katarzyny Ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. „Lekarstwem na wszystkie ułomności nasze jest nie co innego, tylko ogień miłości”.

W sobotę – 1 maja – we wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika i I. sobotę miesiąca rozpoczniemymiesiąc maj.W tym dniu z racji na Rok św. Józefa Msze św. w Jeziorzanach o 9.00 i 18.00; w Charlejowie o 15.00. W sobotę o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Koła Żywego Różańca i okazja do comiesięcznej spowiedzi.

3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o 12.00. Zachęcam do nabożeństw w kaplicach i przy kapliczkach. Zapraszam szczególnie na nabożeństwa majowe młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W drugiej połowie maja z każdym z kandydatów do bierzmowania będę chciał się spotkać i podsumować pierwszy rok przygotowań. Dla dzieci uczestniczących w kościele w nabożeństwach majowych przygotowana jest specjalna wyklejanka.

4. We wtorek i piątek na godzinę 16.00 zapraszam dzieci i rodziców na spotkania przygotowujące do I. Komunii św.

5. W następną niedzielę – 2 maja – na  12.00 w szczególny sposób chcemy otoczyć modlitwą naszą Ojczyznę i Strażaków z naszej parafii z racji Patronalnego Święta Strażaków przypadające we wspomnienie św. Floriana. Zapraszam Drużyny Strażaków w strojach galowych.

Jest to również I. niedziela miesiąca adoracyjna, a tacę dedykujemy na ogrzewanie.

6. W uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – 3 maja – na Mszy św. o 12.00 i na nabożeństwie majowym w szczególny sposób będziemy się modlić w intencji rolników o Bożą opiekę dla ich pracy i o urodzaje.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Anecie Stachyra, Roksanie Stachyra, Annie Mazurek, Elżbiecie Szelągowskiej. Bóg zapłać!Proszę o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Katarzynę Kielmas, Barbarę Woźniak, Elżbietę Latek, Renatę Mikos.

8. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

  • Jak przygotować się do Mszy św.?
  • Materiały formacyjne Kół Żywego Różańca
  • IV. Ojcowskim Poligonie Duchowym w Pratulinie – Wychowanie do wiary i męstwa.
  • sensie cierpienia i jego wartości.

9. W intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

10. Pomódlmy się w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin i gości oraz w intencji lipcowej wizytacji kanonicznej zawierzając się Maryi i św. Józefowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *