Zmartwychwstanie Pańskie – ogłoszenia i intencje mszalne 5-11 kwietnia

2. Cieszę się i dziękuję za wspólne przygotowanie kościoła i przeżywanie Triduum Paschalnego. Sprzątającym, dekorującym, służbie liturgicznej, czytającym, śpiewającym, noszącym, wszystkim uczestnikom Liturgii. W szczególny sposób chce podziękować druhom strażakom za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i troskę o procesję rezurekcyjną. Dobrze, że jesteście! Zapraszam do współtworzenia każdej Mszy św. szczególnie niedzielnej, która jest pamiątką Misterium Paschalnego Jezusa Chrystusa. Im więcej posługujących, tym „większa chwała Boża”.

3. Dziś jeszcze Msze św. o 10.30 w Charlejowie i o 12.00 w Jeziorzanach.

4. Trwamy Oktawie Wielkanocy. Radość, którą przynosi Kościołowi zmartwychwstanie Chrystusa, jest tak wielka, że nie sposób zamknąć ją w jednym dniu i rozlewa się na kolejne siedem dni tworząc oktawę Wielkiej Nocy. Nazwa oktawa pochodzi od łacińskich słów dies octava – dzień ósmy. Albowiem oktawa w sensie „kościelnym”, to osiem kolejnych dni związanych z konkretną uroczystością liturgiczną. „Jest to jeden wielki dzień świąteczny” – czytamy w różnych dokumentach. Pierwszym dniem oktawy jest dzień tejże uroczystości, kolejne siedem dni natomiast przywołują pamięć o niej. Więcej nawet: każdy dzień tego czasu jest dniem, w którym przeżywamy ową uroczystość. W przeżywaniu Oktawy Wielkanocy pomaga nam Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Jutro tych, którzy uczestniczą w Liturgii Zmartwychwstania zdalnie, a chcą przystąpić do Komunii św., zapraszam na 15.00 do kościoła.

5. Za tydzień II. Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego. W Przytocznie Msza św. odpustowa o godzinie 12.00. Pozostałe Msze św. o 7.30 w Charlejowie, o 9.00 i 10.30 w Jeziorzanach.

6. Dziękuję za posprzątanie kościoła:Krystynie Nowickiej, Jolancie Kępa, Stanisławie Kowalczyk. Bóg zapłać!Proszę o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Renata Zatyka, Jadwiga Grabek, Anastazja Barszcz, Kazimiera Zatorska, Mariola Kępa.

Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękuję za tacę na ogrzewanie (2393 zł). Przyszedł drugi rachunek za prąd (za czas od 6 stycznia do 15 marca) w wysokości 9831 zł.

7. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

8. W intencji naszych bliskich zmarłych,
zmarłych kapłanów posługujących w naszej parafii,
śp. + ks. Jana Kazimierczaka (9 kwietnia przypada jego 80 r. śmierci)
Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

9. Pomódlmy się w intencji najbliższych nam jubilatów, solenizantów, w intencji naszych rodzin i gości zawierzając się Maryi i św. Józefowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *