1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych

1. Zgodnie z rozporządzeniami władz państwowych i księdza biskupa dziś – 1 listopada – w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte:

 • Charlejów – 7.30,
 • Jeziorzany – 9.00, 10.30 i 12.00. Po mszy świętej o 12.00 różaniec w intencji zmarłych.

2. Jutro poniedziałek – 2 listopada – we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze święte w Jeziorzanach o 10.00, 12.00 i 17.00.

Po mszy świętej o 17.00 różaniec w intencji zmarłych, a pół godziny przed mszami modlitwa wspominkowa.

3. Na ławkach, stoliku pod chórem wyłożone są kartki na modlitwę wypominkową. Będziemy się modlić za zmarłych od 2 do 8 listopada, w soboty listopada oraz w I. poniedziałki miesiąca. Od 3 do 7 listopada według następującego porządku:

 • 3 listopada (wtorek) – o 14.30 Charlejów nr 1-50;
  po Mszy św. o 17.00 Jeziorzany ul. Warszawska i Blizocka
 • 4 listopada (środa) – o 14.30 Charlejów nr 51-100;
  po Mszy św. o 17.00 Jeziorzany pozostałe ulice
 • 5 listopada (czwartek) – o 14.30 Charlejów nr 101 wzwyż;
  po Mszy św. o 17.00 Przytoczno nr 1-50
 • 6 listopada (piątek) – po Mszy św. o 17.00 Przytoczno nr 51 wzwyż
 • 7 listopada (sobota) – po Mszy św. o 17.00 Krępa, Wola Blizocka, Stawik, Drewnik, Nowinki, Ostrów, Węgielce

8 listopada (niedziela) – różaniec za wszystkich polecanych w wypominkach po Mszy św. o 12.00.

4. Ojciec Święty rozszerzył możliwość zyskania i ofiarowania odpustów za zmarłych na cały miesiąc listopad. Można go uzyskać w 8 dowolnie wybranych przez siebie dni – za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych.

5. Zakończyliśmy miesiąc październik. Cieszę się wspólna modlitwą różańcową w kościele. Dziękuję dzieciom, młodzieży, Kręgom Matki Bożej Pielgrzymującej i Kółkom Różańcowym za uczestnictwo i prowadzenie. W porywach było nas 120 osób na jednym różańcu. Radością też moją jest grupka dzieci i młodzieży, która systematycznie uczestniczyła –wraz ze swoimi rodzicami.

6. W najbliższy czwartek, I. czwartek miesiąca. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. O godz. 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prowadzona przez Kręgi Matki Bożej Pielgrzymującej.

7. W tym tygodniu również I. piątek miesiąca. Do obchodzenia I. piątków miesiąca w szczególny sposób zapraszamy dzieci rocznicowe z klasy IV. Spowiedź od godziny 16.00 do 17.00.

8. W tym tygodniu także I. sobota miesiąca. Od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Różaniec prowadzą kółka różańcowe. Do obchodzenia I. sobót miesiąca szczególnie zapraszamy młodzież przygotowująca się do bierzmowania, czyli klasy VII. i VIII. Spowiedź od godziny 16.00 do 17.00.

9. W następną niedzielę – 8 listopadaDzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Zbiórka do puszekna potrzeby wspólnot prześladowanych.

10. Zgodnie z zasadami i ograniczeniami w „strefie czerwonej: Jeśli wydarzenie religijne odbywa się w kościele, to istnieje obowiązek zakrywania ust i nosa,
z wyłączeniem osób sprawujących kult. W uroczystościach religijnych limit 1 osoba
na 7 m2 przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Co daje nam w Jeziorzanach 70 osób; Charlejowie – 40, a w Przytocznie – 20.

11. Można się już zgłaszać do kancelarii parafialnej celem przedłużenia ważności miejsca pochówku i uregulowania pokładanego. Proszę o przekazanie tej informacji rodzinie, sąsiadom i znajomym. W razie pytań proszę pytać osobiście bądź dzwonić na nr tel. podany na stronie parafialnej.

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Janowi Cyganowi, Marii Lemieszek, Urszuli Kowalskiej, Annie Sączek z Przytoczna. Bóg zapłać! Proszę o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Roberta Piecyk, Wojciecha Kępe, Wiesławę Osielską, Zygmunta Matyjaszek.

13. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

14. Wszystkim jubilatom, solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia – wielu łask Bożych. A wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

15. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Marianna Kurek z Charlejowa. W Jej intencji
i w intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!