XXIX tydzień zwykły – ogłoszenia i intencje 19 – 25 X

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny pt. „Oto ja! Poślij mnie!” Czas szczególnej modlitwy i wsparcia materialnego, a także odnajdywania swojego miejsca w działalności misyjnej Kościoła. Ofiary złożone dziś na tacę są przeznaczone na misje.

2. Dziś po Mszach św. o 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I. Komunii Świętej wraz z rodzicami. W planie konferencja „Skąd bierze się obraz Boga w sercu człowieka”, katecheza muzyczna dla dzieci oraz błogosławieństwo rodzinne.

3. We wtorek – 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego. Patrona profesorów, studentów i młodzieży oraz szkół.

4. W czwartek – 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II. Do tego dnia trwamy w nowennowej modlitwie w intencji o poszanowanie i służbę wobec każdego życia ludzkiego – od poczęcia do naturalnej śmierci.

5. W następną niedzielę – 25 października – w naszej parafii będziemy gościć przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Naszymi ofiarami na tacę wesprzemy nasze seminarium. Będą rozprowadzane również Kalendarze Seminaryjne na 2021 rok.

6. Trwa miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po mszy św. o 12.00.

Znajdźmy czas w naszych rodzinach na wspólną modlitwę. Kto ma możliwości niech uczestniczy w kościele. Pragnę zaprosić na poszczególne dni do uczestnictwa i prowadzenia konkretne grupy:

PONIEDZIAŁEK – DZIECICZWARTEK – KRĘGI MATKI BOŻEJ
WTOREK – KRĘGI MATKI BOŻEJPIĄTEK – MŁODZIEŻ
ŚRODA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWESOBOTA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

7. Na ławkach, stoliku pod chórem wyłożone są kartki na modlitwę wypominkową. Proszę o czytelne wypełnienie i zaznaczenie miejscowości. Umożliwi nam to rozplanowanie modlitwy w intencji zmarłych. Będziemy się modlić za zmarłych na różańcu od 2 do 7 listopada, w soboty listopada oraz w I. poniedziałki miesiąca.

8. W ramach XX. Dnia Papieski dzieci ze szkolnego Koła Caritas zebrały do puszekna Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia” 940 zł. Bóg zapłać!

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Marzenie Kopacz, Teodorze Kępa, Jadwidze Barszcz, Mariannie Szlędak z Przytoczna. Bóg zapłać! Proszę o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Michała Szlędaka, Magdalenę Barszcz, Izabelę Kutnik, Henryka Wileńskiego.

10. Jak zauważyliśmy zostały przeniesione do kościoła feretrony, chorągwie i poduszki procesyjne. Wymagają one teraz pewnego odświeżenia. Wymienione zostały również żarówki w kościele na energooszczędne. Została złożony wniosek do PGE o zwiększenie mocy przyłącza, gdyż dotychczasowy przydział był za mały do wielkości mocy urządzeń w kościele. W planie serwis i usprawnienie ogrzewania oraz próba generalna działania.

11. W przyszłą niedzielę zmianieczasu na czas zimowy.

12. Komunikat Biskupa Siedleckiego w związku z wprowadzeniem w Polsce nowych obostrzeń sanitarnych.

13. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

Poza tym:

  • O Kółkach Różańcowych.
  • O pracy na misjach w Zambii i Kirgistanie..

14. Wszystkim jubilatom, solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia – wielu łask Bożych. A wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

15. W intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *