XXVIII tydzień zwykły – ogłoszenia i intencje 12 – 18 X

1. Dziś XX. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, wspierającą między innymi uzdolnioną młodzież.

2. We wtorek – 13 października – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. „Bóg mnie kocha jak ojciec dziecko, które ani pojmuje tej miłości, ani na nią zasłużyć nie może.”

Również we wtorek – 13. dzień miesiąca – i ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i różaniec (wyjątkowo) po Mszy św. o 17.00. Weźmy ze sobą lampiony i ochraniacz na wosk.

3. W środę – 14 październikaDzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i katechetów. Chcemy w tym dniu w szczególny sposób otoczyć ich naszą modlitwą. – Zapraszam na różaniec o 16.30 i Mszę św. o 17.00.

4. W czwartek – 15 października – wspomnienie – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. „Modlitwa bowiem wewnętrzna nie jest to, zdaniem moim, nic innego, jeno poufne i przyjacielskie z Bogiem obcowanie i wylana, po wiele razy powtarzana rozmowa z Tym, o którym wiemy, że nas miłuje.”

5. W piątek – 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Królowa nad drzwiami swoich komnat kazała umieścić dwie splecione litery M (od imion ewangelicznych sióstr Marii i Marty), jako symbolu harmonijnego połączenia kontemplacji z działalnością praktyczną.

6. W sobotę – 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa. „Nikt, kto wyznaje wiarę, nie grzeszy, i nikt, kto posiadł miłość, nie nienawidzi. Z owocu poznaje się drzewo.“

7. W następną niedzielę – 18 października – po Mszach św. o 12.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I. Komunii Świętej wraz z rodzicami. W planie konferencja „Skąd bierze się obraz Boga w sercu człowieka”, katecheza muzyczna dla dzieci oraz błogosławieństwo rodzinne.

8. Trwa miesiąc październik, w którym chcemy w szczególny sposób w modlitwie różańcowej szukać umocnienia i oparcia. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po mszy św. o 12.00.

Znajdźmy czas w naszych rodzinach na wspólną modlitwę. Kto ma możliwości niech uczestniczy w kościele. Pragnę zaprosić na poszczególne dni do uczestnictwa i prowadzenia konkretne grupy:

PONIEDZIAŁEK – DZIECICZWARTEK – KRĘGI MATKI BOŻEJ
WTOREK – KRĘGI MATKI BOŻEJPIĄTEK – MŁODZIEŻ
ŚRODA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWESOBOTA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Piotrowi Sęk, Władysławie Lemieszek, Iwonie Ciok, Stanisławowi Szczotce z Przytoczna. Bóg zapłać! Proszę o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Marzenę Kopacz, Teodorę Kępa, Jadwigę Barszcz, Mariannę Szlędak.

10. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

 • Strażnicy Kościoła – relacja z diecezjalnej Pielgrzymki mężczyzn do Pratulina.
 • Jak odnowić relację z Maryją?
 • Celem jest dobro dziecka – o adopcji.

11. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Obecnie jest obowiązek:

 1. na drogach i placach, na terenie cmentarzy, promenad, bulwarów, miejsc postoju pojazdów, parkingów leśnych,
 2. na terenie nieruchomości wspólnych,
 3. w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
 4. w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach);
 5. w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, w budynku użyteczności publicznej przeznaczonym na potrzeby kultu religijnego oraz na cmentarzu (z wyłączeniem osób sprawujących kult).

12. Od 1 października funkcjonuje nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego. Regulamin dostępny na: http://parafia.jeziorzany.eu/category/cmentarz/ Wszyscy uczymy się nowych zasad.

 • Dbamy o nasze groby.
 • Przy porządkowaniu pamiętamy o segregowaniu odpadów.
 • W tym tygodniu najprawdopodobniej zaczną być umieszczane na grobach tabliczki z numeracją. Jeśli już tabliczka będzie można zaplanować odwiedziny w Kancelarii Parafialnej celem złożenia oświadczenia o byciu dysponentem grobu oraz by uregulować kwestie finansowe. Warto przemyśleć, którym grobom chcemy przedłużyć użytkowanie – szczególnie gdy ma się je w większej ilości, a upłynęło 20 lat od ostatniego pochówku.
 • Wjazd firmy na cmentarz celem prac pomnikarskich i kamieniarskich może się dokonać po zgłoszeniu do kancelarii, przedstawieniu zakresu prac i złożeniu opłaty poświadczonej rachunkiem. Powinien tego dokonać przedstawiciel firmy. Brama będzie otwierana po przedstawieniu przez firmę p. Adamowi rachunku. Sposób traktowania tego punktu regulaminu będzie rzutował na dalsze prace firmy na terenie cmentarza.

13. Wszystkim jubilatom, solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia – wielu łask Bożych. A wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

14. W intencji naszych bliskich zmarłych – Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *