XXVII tydzień zwykły – ogłoszenia i intencje 5 – 11 X

1. Dziś na Mszy św. o 12.00 poświęcenie różańców dzieci przygotowujących się do I. Komunii Świętej.

2. Jutro – 5 października – I. poniedziałek miesiąca. Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Modlitwa różańcowa za zmarłych polecanych w wypominkach. Po różańcu msza święta w intencji zmarłych.

3. W środę – 7 października – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Zostało ono ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad wojskami tureckimi, odniesionego pod Lepanto (nad Zatoką Koryncką) 7 października 1571 r. Ówczesny papież – św. Pius V, dominikanin, gorący czciciel Matki Bożej – usłyszawszy o zbliżającej się wojnie, ze łzami w oczach zaczął zanosić żarliwe modlitwy do Maryi, powierzając Jej swą troskę podczas odmawiania różańca. Nagle doznał wizji: zdawało mu się, że znalazł się na miejscu bitwy pod Lepanto. Zobaczył ogromne floty, przygotowujące się do starcia. Nad nimi ujrzał Maryję, która patrzyła na niego spokojnym wzrokiem. Nieoczekiwana zmiana wiatru umożliwiła powstrzymać inwazję Turków na Europę.

4. Trwa miesiąc październik, w którym chcemy w szczególny sposób w modlitwie różańcowej szukać umocnienia i oparcia. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o 16.30, w niedzielę po mszy św. o 12.00.

Znajdźmy czas w naszych rodzinach na wspólną modlitwę. Kto ma możliwości niech uczestniczy w kościele. Pragnę zaprosić na poszczególne dni do uczestnictwa i prowadzenia konkretne grupy:

PONIEDZIAŁEK – DZIECI

WTOREK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

ŚRODA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

CZWARTEK – KRĘGI MATKI BOŻEJ

PIĄTEK – MŁODZIEŻ

SOBOTA – KÓŁKA RÓŻAŃCOWE

5. W sobotę – 10 października – po Mszy św. o 17.00 zapraszam na spotkanie służby liturgicznej. W planie rozegranie gry planszowej w Carcassonne.

6. W następną niedzielę – 11 października – XX. Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundację „Dzieła Nowego Tysiąclecia”, która między innymi wspiera stypendialnie uzdolnioną młodzież.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła: Wiesławowi Woźniakowi, Krystynie Sączek, Stafanowi Ciołkowi, Teresie Koper z Przytoczna. Bóg zapłać! Proszę o posprzątanie kościoła kolejnych mieszkańców z Przytoczna: Piotra Sęk, Władysławę Lemieszek, Iwonę Ciok, Stanisława Szczotkę.

8. Zachęcam do zakupu i lektury prasy katolickiej. W Echu Katolickim m. in.:

• Oddać się w niewolę Maryi – Co to znaczy?
  • Tu wymodlono wiele łask – o Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  • Grypa atakuje..

9. Przypominam o obowiązku zasłaniania ust i nosa w czasie nabożeństw. Osoby, które nie mogą z różnych powodów nosić maseczki prosimy, by szczególnie dbały
o zachowanie stosownego dystansu w kościele.

10. Zbliżają się powoli uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Jest to dobra okazja do zadbania o nasze groby i zapoznanie się z regulaminem cmentarza. Przy porządkowaniu pamiętajmy o segregowaniu odpadów.

Jak zostanie umieszczona na „moim” grobie tabliczka z numerem grobu można zaplanować odwiedziny w Kancelarii Parafialnej celem złożenia oświadczenia o byciu dysponentem grobu oraz by uregulować kwestie finansowe.

Pokładne, czyli opłata za bieżące utrzymywanie cmentarza, remonty, wycinkę drzew, wywożenie śmieci itp. regulowana w okresie rozliczeniowym 20 lat: 300 zł grób pojedynczy, 500 zł grób podwójny. Pokładne można wpłacać w ratach rocznych – 15 zł (grób pojedynczy) i 25 zł (grób podwójny) na bieżący rok lub za przyszłe lata.

11. Wszystkim jubilatom, solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia – wielu łask Bożych. A wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

12. W intencji
śp. Marianny Chołast z Jeziorzan oraz i naszych bliskich zmarłych –
– Wieczny odpoczynek racz dać im Panie!